Termostatas šaknydijimui


#1

Šią žiemą nusprendžiau pasidaryti šaknidintuvą. Reikalavimai įrenginiui yra paprasti - palaikyti grunto pastovią temperatūrą apie 25 laipsnius. Tam galėčiau panaudoti paprastą termorelę, bet papildomai noriu padaryti, jog grunto temperatūra šiek tiek kistų priklausomai nuo oro temperatūros ir palaikytų temperatūrų skirtumą.

Dėžę susikaliau, putų polistirolą supjoviau. Kaip kaitinimo elementą naudosiu veidrodžių šildytuvą iš senukų, kurį galima jungti tiesiai į 220V, termistorius NTC 10k, 5V valdoma relė ir žinomo valdiklis - Pro Micro. Bandžiau paleisti Digisparks su ATtiny85, bet be led’ų mirksėjimo daugiau su juo nieko nepavyko padaryti.

Pavyko paleisti termostatą su ProMicro plokšte. Du termistoriai ir jų reikšmės per serial port visą parą fiksavo temperatūrą. Viskas lyg ir veikia. Galiu bandyti termostato veiksmingumą, bet neturiu kaip fiksuoti temperatūrų nuotoliniu būdu. Dėl to praktinius bandymus atidėsiu kol galėsiu stebėti ir kaupti temperatūros reikšmes. O tam reikės paleisti WiFi modulį…


#2

tau reikia https://makeblock.lt/mikrovaldiklio-plokste-wemos-d1-mini-v2

jei ne skubu - aliexpress :wink: