Ratinis robotukas, programuojamas Scratch aplinkoje

scratch
arduino
robotas
bluetooth

#1

Norėdamas sudominti sūnų programavimu, nusprendžiau tai padaryti parodydamas, kad smagiausia tai daryti tada, kai yra akivaizdžiai matomas rezultatas, o programuoti galima naudojant grafinius blokus. Vien LED junginėjimas iš dalies tenkina šias sąlygas, tačiau kur kas smagiau, kai galima judinti daiktus.
Tuo tikslu su sūnumi sukonstravome ratinį robotuką, kuris iš Scratch (tiksliau, Scratch for Arduino) aplinkos per Bluetoth sąsają (veikiančią kaip UART) leidžia valdyti Arduino plokštę, kuri kontroliuoja dvi modifikuotas servo pavaras.

Struktūra

1 - Arduino Nano;
2 - Bluetooth modulis
3 - DC-DC keitiklis iš LiIon 3,7V į 5V mikrovaldikliui
4 - LiIon maitinimo elementas servo pavaroms
5 - LiIon maitinimo elementas elektronikai
6 ir 7 - Modifikuotos servo pavaros (gali suktis aplink be ribotuvų)
8 ir 9 - IR sensoriai ateičiai, įgalinantys padaryti, pavyzdžiui, linijos sekimą.

Rezultatas

Korpusas darytas iš to, ką radau po ranka, elektronikos neslėpiau po korpusu dėl pažintinio tikslo.

Programavimas

Pavyzdys: Scratch kodo dalis, vairuojanti robotuką pagal baltą liniją (Line Follower). Tačiau ši aplinka leidžia ir valdyti kompiuterio klaviatūros pagalba, ir prijungti kitokius analoginius sensorius.

Nauda
Sūnus kuo puikiausiai susigaudė programavimo aplinkoje, be laidų valdomas robotukas suteikė ne tik žinių apie elementarius algoritmus, tačiau ir džiaugsmo žaidžiant bei važinėjant po namus (veikimo atstumas - apie 10 m., tad bute pilnai pakako). Taip pat buvo nusinešęs į mokyklą papasakoti draugams, tad tikslą šis gaminys pateisino su kaupu. Robotukas tobulintinas, ir nors šiai dienai jis nenaudojamas dėl servo pavaros gedimo, yra planų patobulinti pridedant ultragarsinį atstumo jutiklį, LED ir panašiai.


Konkursas #1 - Olab.lt įkurtuvių proga [baigėsi]