Naujas žaisliukas - 3D spausdintuvas


#1

Nusipirkau ir as 3D spausdintuva. GeeeTech i3. Is pat pradziu maniau, kad tai buvo bandos jausmas. Ilgai galvojau kam man jo reikia :slight_smile: Kol neparsinesiau namo ir neispakavau. Atidarius deze nustebau,kad uz tokia kaina taip viskas tvarkingai supakuota, maisiukai sunumeruoti. Visokiu pincipliusku ideta :slight_smile: Pradejau surinkineti, zinoma instrukcijos nera, bet google visagalis. Ir ka galvojat :slight_smile: “uzsikabinau”. Teko pavakarot :slight_smile:

Nu va ir pirmos dienos rezultatas

Tesiam darbus toliau :slight_smile: nes jau “knieti” kad parodytu gyvybe


#2

Geeetech 3D virusas žiūriu rimtai visus užpuolė :slight_smile: Šaunu bus su kuom padiskutuoti apie problemas ir jų sprendimus. :slight_smile:


#3

Atejo savaitgalis, kada galiu ilgiau pazaisti su 3D spausdintuvu.
Pabaigiau surinkti ir jis atrodo dabar taip:

Pirmas testas nelabai buvo pavykes. Pradejo spasdint bet filamentas nepurske, aisku kaip pirmas mano printeris as tu peripetiju nezinojau kaip ten, kur ten kaip sukalibruot. teko pasedet youtube ir pasimokint. Nu tai po visu kalibraciju kazkas isejo :slight_smile: parode gyvybe :slight_smile:

Padariau keleta test spausdinimu

Jau kaip ir graziau spausdina, tai dabar bandau atsispausdint, kad ausintu filamenta.
norejau kitoki spausdint bet kai pradejau tai pradejo krastai raitotys. Nusprendziau pradziai paprastesni atsispasdint


#4

va čia tai kokybė! kolegas reikės konsultuoti :wink:


#5

kokios buvo klaidos, kad iš karto nepavyko? ką reikėjo koreguoti?


#6

As tikiu kad po tiek laiko kiek tu prazaides su juo turi ka papasakot. Galetum uzvest tema kaip taisyklingai susikalibruot, kokios programos geresnes ir t.t… Pagrindine klaida buvau palikes kad filamentas 3mm o ne 1.75 ir pacio extruderio nebuvau sukalibraves. buvo koeficientas 0,6 o padarius kalibracija jis turi but 1,16.


#7

Pas mane gaunasi tokiom bangelem :slight_smile: kaip sita issprendet? Ka siulot daryt?


#8

čia z wobble. @poviliukas20 lyg naudoja kitokius z sriegių tvirtinimus su varikliu…


#9

Panašu kad problema Z ašyje.
Ant Z variklių yra perėjimas iš variklio ašies į sriegta strypa. Tas perėjimas atlieka ir spyruokės funkcija (“sugeria” strypų nelygumus). Jei tame perėjime (viduje) sriegta strypą pridėsi prie pat variklio strypo - tada perėjimas praras spyruoklės funkcija ir visi strypų nelygumai persiduoda. Žodžiu tame aliuminio cilindre tarp strypų turi būti tarpas. Čia viena iš galimų problemų.

Patikrink ar vienodi atstumai tarp Z ašies varyklių ir “veržlių” esančių ant srieginio strypo (trumpai tariant ar nėra X ašies kuris nors kampas aukščiau nei kitas).

Dar + galima keisti viršutinius strypų laikiklius - čia nuoroda kas ir kaip https://www.thingiverse.com/thing:1776244

Kraštutiniu atveju gali pakeisti pačius sreigtus strypus.


#10

Issprendziau Z asies wobble problema#11

Hey, parašyk, kas padėjo? Matau spausdinai kažkokius spec tvirtinimus - iš kur galima atsisiųsti?


#12

Kaip matosi foto idejau z asies adapterius kad ilgasriegis neperduotu vibrazijos z asiai. Adapteri naudojau


Spausdina tikrai graziau, bet idejus adapteri atsiranda problema kad z asi galima pakelti i virsu. Dabar ieskau atspausdint toki adapteri kad ilgasriegis neperduotu vibracijos ir z asis stovetu tvirtai.


#13

Turiu problema. Nosies teperatura rodo 243 laipsnius nors temperaturos sensorius visiskai atjungtas. Pasikeiciau kaitinimo elementa i nauja 3D V6, paleidau kad uzkaitintu, su pincetu norejau nusivalyt filamenta nuo nosies ir suslieciau nosi su ilgasriegiu. issoko nedidele kibiskstis ir neberodo normaliai temperaturos. Aisku isardzius pamaciau, kad kinietis verzdamas temperaturos sensoriu su varztu, pazeide apsauga.

Su lovos temperatura viskas OK

Gal kazkam taip buvo ? Kaip issprendet? Keist valdymo plokste?


#14

pavyko išsiaiškinti?