Fontanas su rgb led valdomas android

bluetooth
android
arduino

Šis projektas puikiai tiks jei turite skirtingus pomėgius turinčius vaikus, jame suderintas ir menas ir technologijos. Bet ne gėda jį atlikti ir suaugusiems norintiems įgyti tam tikrų elektronikos ar programavimo žinių.
Nereikia ypatingų įrankių, elektronines dalis tikrai nebrangiai galite užsisakyti iš Kinijos, o dizainą galite sugalvoti iš namie esančių arba nesunkiai gaunamų daiktų. Rezultatas nuostabi kambario dekoracija.

https://www.youtube.com/watch?v=RJi498VjmYE&t=8s

Štai ką panaudojau fontano konstrukcijai

Reikalingas indas-rezervuaras vandeniui, jame bus vandens pompa.
Mikrobangų krosnelės griliaus groteles įdėjau į rezervuarą kojeles sulenkęs tiek kad jos neiškiltų virš indo borto.
Taip pat projektui panaudojau nebeveikiantį lauko žibintą su saulės baterija. Man prireikė tik gaubto ir pirmojo (viršutinio ) metalinio vamzdelio. Nuėmiau gaubtą, per vamzdelį prakišau keturis laidus, ir pakeičiau ten buvusį diodą į keturių kojelių RGB diodą.
Taipogi mano siūlomam dizainui reikalingas tokio dydžio stiklinis gaubtas (gražus stiklainis ar mažas apvalus akvariumas ) , kad į jį tilptų žibinto gaubtas ir tokio dydžio vazonėlis į kurį stabiliai įsistatytų turimas fontano gaubtas bei dugne būtų skylė pro kurią tilptų žibinto vamzdelis ir vandens pompos šlangelė.
Na ir akmenėlių, kriauklyčių ar ko tik sugalvojate papuošti jūsų fontaną, paslėpti neestetiškai atrodančias vietas.

O elektroninei daliai reikės

Arduino, panaudojau uno r3,
Bluetooth modulio, pas mane hc-06,
Laidų,
Rgb led su keturiom kojelėmis,
Prototipines plokštės,
Relės,
Vandens pompos,
Rezistorių (naudojau 1k ir 2k hc06 ir 330 raudonam, bei 180 mėlynam ir žaliam diodams ).

Imame šlangelę, tokio diametro kad būtų galima prijungti prie turimos vandens pompos, ją ir žibinto vamzdelį perkišame per skylę vazono dugne.

Vamzdelį sulenkiame stačiu kampu ir lipnia juosta ar izoliacija pritvirtiname prie grotelių.

Šlangelę sujungiam su vandens pompa ir viską įstatom į rezervuarą. Dabar jau galima uždėti gaubtą ir patikrinti kaip atrodo vandens srovė jūsų fontanėlyje ir nuspręsti ar pakankamai gražu ar daryti kokias nors modifikacijas.

Man didelė srovė į vieną tašką nepatiko taigi nors ir labai primityviai, bet nusprendžiau truputį nekoreguoti ją.
Karštais klijais į žarnelę įtvirtinau dvi plonesnes žarneles.

Na ir smagioji dalis menininkams, papuoškime savo kūrinį.

Elektroninė dalis.

Arduino o tiksliau arduino uno r3 kloną pasirinkau, nes šiuo atveju kontrolerio komplektacija tikrai gali būti pati paprasčiausia. Yra valdiklių su integruotu bluetooth tokių kaip raspberry, bet ten prikišta ir daug daug daugiau visko nei mes panaudosime tokiame projektuke, o už tas papildomas gėrybes tektų mokėti. Be to arduino yra tikrai labai populiarus visame pasaulyje, yra daug informacijos, pamokų, forumų, taigi jei pradedantysis sugalvotų pridėti kažką papildomo nebūtų sudėtinga surasti kodą , ar vienokios ar kitokios pagalbos. Dėl tos pačios populiarumo priežasties galbūt vieną net turite namuose ir ieškote įdomaus projekto :wink:

RGB led yra lemputė kurios viduje yra raudonas, žalias ir mėlynas diodai. Jie prijungti prie skirtingų arduino pin gauna tam tikrą analoginį signalą, taip maišant šias tris spalvas kartu gaunama viena. Naudoju 4 kojelių led diodą.

Ilgiausia kojelė sujungiama su arduino GND, kitos per rezistorius jungiamos prie užprogramuotų analoginių išėjimų, pagal mano kodą raudona 9pin, žalia 10pin, mėlyna 11pin.

Relės modulis

Šis modulis prijungtas prie mikrovaldiklio leis įjungti ir išjungti bet kokį vienfazį elektrinį prietaisą. Atsargiai, žinokite ką darote, aukšta įtampa žudo :smile:
Jungiame GND su GND, vcc su 5v o in1 ir in2 su atitinkamais užprogramuotais pinais, pagal mano kodą vieną iš jų reikia prijungti prie 4pin.
Kiekviena modulio relė dar turi tris vietas prijungti laidus, į vidurinę visada kišame iš elektros įtampos tinklo ateinantį vieną laidą, o kitą sujungiam su vienu prietaiso laidu, likusį laisvą prietaiso laidą pagal tai kokio veikimo norime kišame į kairę ar į dešinę. Mano projekte aš pritvirtinau dešinėje kitaip vadinamame NC (normaly closed) kanale. Tai reiškia kad kol arduino neduos komandos, relė uždaryta ir laidai prijungti prie jos nėra susijungę taigi prietaisas neveikia, bet kai 4pin prie kurio prijungta relė gaus komandą digitalwrite High elektros grandinė atsidarys ir prietaisas ims veikti.

Bluetooth modulis padeda bendrauti mikrokontroleriui su kitais prietaisais nuotoliniu būdu. Jo pagalba mes perduosime tam tikrą informaciją nurodydami arduino kokia spalva šviesti led lemputei ir ar norime kad vandens pompa veiktų ar ne. Pajungimui naudokite šią schemą.

Valdymui naudojama bluetooth electronics programėlė, rasite Google play. Naujoje panelėje sukiriam tris sliders kurie siųstų atitinkamai R, G ir B raides su reikšmėmis nuo 0 iki 255 ir du mygtukus, vienas kuris siųstų raidę O įjungiant ir raidę C išjungiant, o kitas raidę F. Prisijungiame prie savo bluetooth modulio ir išbandom projektą.

Jei kažką pamiršau padėkit prisiminti ką, sėkmingo projekto ir nepamirškite būti atsargūs su elektra :wink: klauskite drąsiai

Patobulinimai ateičiai

Korpusas elektroninei daliai, pcb plokštė vietoj daugybės laidų ir prototipo plokštės.
Patobulintas kodas, daugiau auto režimų.

Bandžiau įkelti kodą, bet forumas priima tik paveiksliukų formatus. Tikiuosi kas nors patars ką daryt :upside_down:

Labai šauni idėja! Laukiam detalesnio aprašymo :wink:

Konkursas #1 - Olab.lt įkurtuvių proga [baigėsi]

Tik dabar pastebėjau šitą klausimą :confused: . Klausimus pridėti geriau ne redaguojant seną, o rašyti naują postą.

Programinį kodą reikia įterpti į bloką tarp 3 “`” simbolių:

```
rašyti arba įklijuoti programinį kodą čią
```

Daugiau informacijos: