Eksperimentinis stendas su Arduino

arduino

Sveiki,

Esu magistrantas ir kuriu tam tikrą eksperimentinį stendą su kuriuo ateinantį pusmetį atliksiu įvairius bandymus. Duomenų rinkimui nuspręndžiau naudoti Arduino ir su juo suderinamus daviklius.

Duomenys kuriuos reiks rinkti:
*Du skirtingi svoriai (max. kiekvieno elemento svoris: ~40kg)

Šioje svetainėje ieškau maker’iu kuris galėtų patarti ar gerai pasirinkau komponentus šioms funkcijoms atlikti. Visus komponentus rinkausi iš Lietuvoje prekyboje esančiu, nes siųstis iš kinijos ar kitų šalių užtruks per ilgai.

Štai mano komponentai:
1.Arduino UNO: tx.lt/arduino/iteaduino-uno.html#/laidai-su_usb_laidu_type_a
Gal vertėtu pasirinkti MEGA? Ateityje planuoju prijungti dar porą sensorių, tačiau jie bus labai paprasti( arba on arba off tipo).

1. 4x svorio jutikliai: http://tx.lt/kiti/svorio-jutikliai-iki-40-kg.html
    Nors pagal svorį užtektų ir vieno nuspręndžiau, kad naudojant juos 2 bus lengviau stabiliai sumontuoti svarstykliu pagrindus.

2. 2x Elektroninių svarstyklių modulis HX711: http://tx.lt/kiti/elektroniniu-svarstykliu-modulis-hx711-.html
    Į kiekviena bus jungiami 2 svorio jutikliai.

3. SD kortelės lizdas: tx.lt/arduino-priedeliai/stackable-sd-card-shield.html
    Duomenis reiks kaupti įvairiai, kartais po kelias minutes, bet kartais gali prireikti ir kelių valandų.

Ar šie komponentai parinkti logiškai ir tiks mano tikslams? Gal turite geresnių pasiūlimų?
Gal yra geresnių sprendimų duomenų kaupimui nei SD kortelė?
Galbūt yra tokių žmonių kurie jau naudojo Arduino mokslinių duomenų kaupimui ir gali pasidalinti geriausia praktika? Kaip juos kaupti ir greitai apdoroti. Kaip maksimaliai sumažinti paklaidas?

P.S Į sąrašą neįtraukiau maitinimo šaltinių, breaker leads ir kitų dalykų reikalingų sistemos bandymams ir pan.

Nelabai supratau kokius duomenis projektuojamas stendas turi rinkti ateinantį pusmetį. Tik svorį nuo dviejų svarstyklių?

Reikia surinkti svorio pokytį bėgant laikui. Eksperimento trukmė ±6 mėnesiai. Bet duomenis bus renkami periodiškai, kelis kartus per savaitę po kokią valandą, ne ištisai.

Manau dėl paprastumo matavimą aktyvuosi tiesiog įjungdamas stendą. Vėliau periodiškumą bus galima ir automatizuoti.

Apie svorio matavimą

Apie SD kortelės jungimą su arduino