DIY CNC Staklės

arduino
konkursas

#1

Planavimas

Jau senai idėjai besisukant galvoje atėjo laikas ją realizuoti. Pirmiausia reikėjo surasti visas detales, užsakinėjau ne viską iš karto, kad atsiradus problemai galėčiau lengvai modifikuoti be didesnių nuostolių.

Laukiant detalių užsiėmiau projektavimu, tam naudojau Fusion 360. Nedariau pilno modelio, tik atskiras detales, kadangi jų nėra tiek daug o taktika projektuoti sekančią dalį tuomet, kai jau turiu praeitas ir/ar dalį mechanizmo puikiai pasiteisino. Šis būdas leidžia pašalinti smulkius netikslumus kurie kartais neišvengiamai pasitaiko gaminimo procese.


Gaminimas

Šis etapas pareikalavo išties daug laiko ir kruopštumo. Kiekviena detalė turi būti apgalvota ir ypač tiksli, nes atstumai skaičiuojami dešimtosiomis milimetro dalimis. Staklės iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastos, tačiau viskas yra žymiai kebliau ir sudėtingiau, tai yra sunku suprasti nepabandžius to padaryti pačiam.


Techniniai duomenys

Elektronika ganėtinai paprasta. Naudojau Nema 17 variklius: X ir Z ašims 1.8A o Y ašiai 1.7A variklius. Iš pradžių buvo tik 1.7A varikliai, tačiau X ir Z ašims trūko patikimumo, atnaujinus problemų nebeliko.

Valdymui naudoju Arduino su CNC shield’u, turi pakankamai galios o galimybė lengvai keisti individualių ašių valdiklius yra labai naudinga, nes nereikia keisti visos valdymo plokštės.

Energijos šaltiniui pasirinkau naudotą, tačiau puikiai veikiantį 450W kompiuterio maitinimo bloką, kuris gali tiekti ±18A @ 12V tai yra daugiau nei reikia, bet dėl to galiu išvengi karščio kurį skleistų silpnesnis maitinimo šaltinis.

Variklių valdymo plokštė po rimtesnės užduoties šiek tiek sušyla, todėl 120mm ventiliatorius užtikrina oro judėjimą.

Į Arduino įrašyta GRBL atviro kodo programinė sistema.
Dėl patogumo ir saugumo dėžėje įmontavau 3 pagrindinius mygtukus skirtus valdyti G-code: pauzė / tęsti / stabdyti.

Darbinis plotas:

X - 600 mm
Y - 800 mm
Z - 100 mm
Tikslumas: ±0,1 mm

Bendras dydis:

Ilgis: 1020 mm
Plotis: 910 mm
Aukštis: 450 mm


Konkursas #2018_PAVASARIS [BALSAVIMAS]
Konkursas #2018_PAVASARIS [BALSAVIMAS]
#2

Geras, dabar kaip tik laužau kinietiškas CNC staklytes - gaminu dalis Pick and Place įrenginiui.

Gal mėginai skaičiuoti, kokia gavosi savikaina? Būtų labai įdomu pamatyti BOM (bill of materials) :wink:

Dar pastebėjau, kad padarytas vakuuminis stalas, bet papildomai naudoji tvirtinimus. Ar nepasiteisino, ar ten ne vakuuminis stalas visai :slight_smile: ?


#3

+Mediena, keliatas varžtų, aliuminio profiliai, mygtukai ir dėžė grubiai apie 40-50 €
Stalas ne vakuuminis, čia tokia tvirtinimo tvirtinimo, šiaip labai patogi


#4

As ir pradzioj naudojau tokius draiveriukus, tai man jegos ir greicio truko, beto kaito kaip pablude. Susidejau TB6600 tai zveris ne stakles :slight_smile:


#5

Kol kas pakanka, DRV8825 ganėtinai stiprūs teko apie 4-5h frezuot be sustojimo, neperkaito, bet žinoma TB6600 būtų patikimiau, o kokius variklius naudoji?


#6

sitokie steperiai ir vazineja ant dirzu. Pradzioj su silpnais steperiais ir varikliais per silpna pastuma budavo ir frezos degdavo. Pjovimas per 1 karta 6mm fanera ant 2m/min


#7

Suprantama, varikliai žymiai galingesni. Neteko dar pjaut 6mm vienu kartu, paprastai tik po 1mm bet 1200-1400 mm/min feed’u. Reikės pabandyt, žinau kad tokiu būdu frezos ilgiau laikys. Kokios apsukos?


#8

12000-15000rpm berzinei fanerai