CO2 lazeris nesikalibruoja

Sveiki.
Graviruojant lazeriui mėginau prie Laptopo pajungti TV per HDMI laidą, sukibirkščiavo HDMI lizdas ir perdegė laptopas ir nustojo veikti lazeris, na tiksliau nesikalibruoja. Atrodo, kad viskas veiktų, pati lazerio tuba veikia, lazerio ekranėlis veikia, aušintuvai ir t.t. tiesiog išjungus, įjungus nebesikalibruoja, gal būtų kokių patarimų ką tvarkyti, kur ieškoti problemos?

Sveikas,

sunku pasakyti. Gali būti kad nėra tinkamo įžeminimo ir nuo statinio krūvio sugedo lazerio kontroleris.

Reikia iš eilės viską tikrinti. Koks gamintojas?

Ten iš Kiniečių pirkau, kiek suprantu Redsail M500 modelis,

50w galingumo.
Kur tiksliau reiktu ieškoti, ar tiesiog viskas apžiūrėti.?

O tai kai paspaudi Fire migtuką kaip suprantu suveikia lazeris?
O su rodyklėmis kai stumdai ašis jos juda?
O kokia programa ant pc naudoji? LaserCarve
O prisijungia lazeris prie pc?

Viskas veikia, tik X ir Y ašies motoriukai nereaguoja ir pats lazeris neprisijungia prie pc, įtarimas kila, kad dėl variklių valdymo plokštės, na perdegė kažkas joje.

Aš turiu tokį pat lazerį - kinietišką kontroilerį išmečiau ir įdėjau kitą kinietišką, bet jau gerą :slight_smile: - Smoothieboard plokštę.

https://www.aliexpress.com/item/3Dpriter-Smoothieware-controller-board-MKS-SBASE-V1-2-opensource-32bit-Smoothieboard-Arm-support-Ethernet-preinstalled-heatsinks/32641747720.html

Jeigu reiks pagalbos pajungiant - sakyk, atsiųsiu daugiau informacijos.

Jei tiesiog šitą nusipirkčiau ir prijungčiau ar reiktu kokius nustatymus keisti?

Tiesiog nusipirkti neužteks. Reikės pačiam atsirinkti teisingus laidus (galėsiu parodyti kaip pas mane pajungta), sukonfigūruoti plokštę - iri galėsiu parodyti.

Programinė įranga manau tinka bet kokia… bent jau aš kurias atsisiunčiau - visos tiko :slight_smile:

Žodžiu reiks pasikrapštyti. Yra rizikų: gali nusitrenkti, nusideginti lazeriu… Viskas įmanoma.

Jei pasiryžęs - pirmyn.

Tai tada sutarta, žinosiu kur kreiptis. Dabar pirma gal pažiūrėsiu ar sutvarkys sena plokštė ir jei ką pirksiu kurią siūlei.:slight_smile: