CNC frezavimo staklės

cnc
solidcam

TRUMPAS APRAŠYMAS:
Šis projektas yra apie CNC staklių suprojektavimą ir gamyba. CNC terminas apibrėžia procesą, kai automatiniam frezavimo staklių valdymui yra panaudojamas kompiuteris. Staklių veikimo principas yra judinti frezavimo variklį trimis arba daugiau ašimis, kuris apdirbtų medžiagą į norimą detalę.

TECHNINIAI DUOMENYS:
Darbinis plotas
X ašies ilgis: 300mm
Y ašies ilgis: 300mm
Z ašies ilgis: 100mm
Pavara: Trapecinis sraigtas
Bendri išmatavimai: 450x350x350mm
Tikslumas: ±0,1 mm
Frezavimo variklio galia: 300W

PROJEKTAVIMAS:
Šį projektą pradėjau įgyvendinti nuo valdymo plokštės projektavimo. Mano staklių valdymas yra paremtas Atmega 2560 mikrovaldikliu bei atvirojo kodo GRBL staklių valdymo kodu. Mano suprojektuota valdymo plokštė pasižymi trijų žingsninių variklių valdymu, frezavimo variklio valdymu t.y ON/OFF ir apsukų reguliavimas, taip pat sukimosi krypties keitimu. Kadangi buvau numatęs integruoti RPM matuoklį taip pat plokštė turi išvedimą į LCD ekraną. Kalbant apie įvestis yra numatytos jungtys apribojimo jutikliams, probui bei trys mygtukai frezavimo operacijų valdymui. Suprojektuotą plokštę gaminau pats, frezavau su staklėmis bei padengiau apsaugine lydmetalio kauke. Mažiausias SMD komponento korpusas 0402.

Sekantis etapas, mechanikos projektavimas bei gamyba.

Suprojektavęs mechaninę konstrukciją ėmiausi jos gamybos. Korpusą gaminau iš PVC 15mm plastiko lakštų. Kreipiančiosioms naudojau 12mm grūdinto plieno strypus bei linijinius guolius. Žingsninių variklių stovai-laikikliai spausdinti su 3D spausdintuvu. Galutinai surinktos staklės atrodo štai taip:

Šias stakles gaminau su tikslu pasilengvinti sau darbus tolimesniuose projektuose, kadangi jomis galiu frezuoti plastiką, medieną, bei gaminti PCB.

https://youtu.be/c9GMXTBN-30
https://youtu.be/JE4mnNm22bc

Konkursas #1 - Olab.lt įkurtuvių proga [baigėsi]

Puiku daikta sukonstravai, siuio metu pats pradejau projektuoti ir konstruoti panasu zaisliuka. Mano tikslas sukonstruoti cnc skirta plastikui: pvc, plexiglas, al. Kompozitui frezuoti. Taipat turiu tiksla sukonstruiti cnc kuo pigaiu ir vietoje kreipianciuju naudoti dantytus dirzelius, kolkas turiu tik nema 17 steperius. Tikiuosi jie patems. Matau ir tu naudoji nema 17. Taip pat pastebejau kad kaikurios detales pas paty pagamintos 3d spausdintuvu. Gal turi kokiu patarimu, ka geriau daryti ir ko ne?

Kokią programinę įrangą naudoji CNC valdymui, Gcode generavimui?

G koda generuoju su Solidcam, o frezuoju su Candle 0.9

Šeip pirmas patarimas kai kuriose vietose per daug netaupyti, nes skūpus moka du kartus. Pvz as pasigailėjau, kad korpusą dariau iš PVC plastiko nes jis ganėtinai minkštas, frezuojasi prastai, korpusas gan stipriai vibruoja todėl nuo to kenčia tikslumas, tačiau nepaisant to išfrezuotos detalės atrodo gan pakenčiamai. Taip pat dėl stepperiu, taip aš naudoju nema 17 bet tai yra tik korpusas ir neapapredžia variklio charakteristikų, perkant reikėtų atkrepti dėmesi į variklių aprašymus

Tikrai saunus projektas.As pradziai darysiu mazesni mikroschemom issifrezuot…:slight_smile: