3D spausdintuvo Geeetech Prusa I3 surinkimas

Pagaliau sulaukiau ir aš savo GEEEtech prusa I3. Pasisekė kad siuntinį gavau kaip tik penktadienį ir turėdamas laiko, visą savaitgalį galėjau praleisti prie šio žaisliuko.
Taigi išsipakavęs radau kalną detalių. Dauguma detalių sunumeruotos ir tvarkingai supakuotos. Kadangi tai nepirmas 3D spausdintuvas kurį surinkinėjų tai daug klausimų kas kam skirta ir nekilo.

Štai taip atrodo visos dalys.
Aišku neapsiėjau be surinkimo instrukcijos, bet youtube yra kuo puikiausi video. Nuoroda ->> 3D spausdintuvo surinkimas

Kaip rinkti šį spausdintuvą žinksnis po žinksnio pukiai matysite iš video įrašų. Na o aš pasidalinsiu tam tikromis pastabomis, nes neviskas video įrašuose paminėta.
Taigi renkam Y ašies platforma.

Čia kažkokių sunkumų nebuvo - tik atkreipsiu dėmesį jog ant srieginių strypų veržlės, poveržlės ir akrilinės jungtys išdėstytos nesimetriškai. Todėl susukant jas ant akrilinio karkaso reikia kad strypai žiūrėtų ta pačia kryptimi. (Aš išpradžių sumaišiau kryptis, todėl vėliau teko viską persukti).

Viršuje esančioje nuotraukoje matote jau surinkta Y ašies platformą, žinksninį variklį ir diržo įtempėją.
Video įraše parodyta jog įtempėjo ratukas turi laisvai sukinėti ir jo negalima užspausti, bet surinkus spausdintuvą ir pradėjus spausdinti po kiek laiko įtempėjai pradėjo “Cypčioti”. Kad taip nenutiktų Jums, iškato rekomenduoju:

1. U formos metalinį laikiklį su replėmis vos vos praplėsti tam kad viduje esantis ratukas turėtų daugiau vietos.
  2. Ratuko guolius, o taip pat ir patį laikantį varžtą patepti tepalu.

Toliau renkam spausdinimo platformą ir dedam diržą.

Čia irgi didelio meistriškumo nereikia, tik tiek kad video įraše rodo kaip pasinaudojant spec. skylamušiu dirželyje padaromos skylės, aš tokio daikto neturėjau todėl pasinaudojau paprastu grąžtu. Diržą pasidėjau ant faneros ir visai nespausdamas grąžto, diržą laikydamas replėmis pragrežiau skylutes.
Platforma surinkta, variklis vietoje, diržas įtemptas, Y end stop jungiklis vietoje. Pasitikrimam ar platforma gerai juda pirmyn atgal. Sakydamas gerai reiškiasi platforma tolygiai be “cypimų” ir be pristabdymų juda pirmyn atgal, nedidelis pasipriešinimas turi jaustis, nes įtemptas diržas ir variklis sukteikia šį pasipriešinimą.

Perinam prie pagrindinio karkaso - čia viskas labai paprasta, svarbu nesumaišyti pusių.

Prie pagrindinio karkaso tvirtinam aušintuvą irgi svarbu, aušintuvas būtų įstatytas teisingai. Toliau prie karkaso tvirtinam Z ašies variklius. Atkreipkite dėmesį kad variklių tvirtinimui skirtos akrilo detalės yra skirtingos - nesumaišykite kairės su dešine.
Forografavau su telefono aparatu tai prastai matosi, bet video įraše puikiai matosi kur kairysis variklio laikiklis kur dešinysis.
Atėjo laikas sujungti Y ašies platformą su karkasu. (Šiame etape supratau jog supainiojau Y ašies srieginių strypų kryptis ir teko vieną strypą persukti)
Sujungus akrilines dalis, viska apverčiam ir priveržiam varžtus. Atkreipkite dėmesį - svarbu kad akrilinės dalys išliktų tiesios, neišsigaubtų.

Toliau montuojam kaitinimo platforma. Čia irgi nieko sudėtingo, paminėsiu tiek kad dedant spyruoklę ant varžto - spyuoklė tiek iš viršaus tiek iš apačios turi turėti poveržlę. Visi laidai ant kaitinimo platformos turi būti iš apačios ir nukreipti į galinę spausdintuvo dalį.

Pereinam prie X ašies surinkimo. Čia problemų visai neiškilo, na gal tik tiek kad strypai sunkiai lindo į skyles bet video puikiai parodyta - kad šiuo atveju skyles galima prašlifuoti su dilde kuri yra komplekte.
Taip pat rekomenduoju varžtą kuris skirtas Z end stop jungikliui (apačioje foto matosi varžtas prie variklio su spyruokle), pasirinkti ilgesnį nei nurodoma video įraše.

Sumaunam strypus, prisukam srieginius strypus prie variklių. Kadangi Z ašis turi du variklius su strypais ant kurių X ašis kilnojama aukštyn/žemyn. Patariu iškaro liniuotės pagalba suvienodinti Z kairios ir dešinės pusės aukštį. (Jei stalas kreivai pastatytas - gulžčiukas čia nepadės)

Toliau ant X ašies montuojam “Ekstrudorių”, dedam diržą (Priminsiu kad diržo įtempėją reikėtų sutepti).

Montuojam LCD, maitinimo bloką

Nors ir video įraše tai parodyta, bet ir aš būtinai priminsiu kad atydžiai apžiūrėję maitinimo bloką, po grotelėmis pamatysite jungiklį kuriuo parenkama įtampa 110v arba 220v. Pas mane jau buvo nustatyta 220v. Pasitikrinkite ar ir pas Jus taip.

Toliau montuojame kontrolerį.

Atrodo liko nedaug - tik sujungti laidus, bet … tik pažiūrėkit kas gavosi :smiley:

Tikras elektriko košmaras :smiley:
Visgi video įrašo nebuvo kaip sujungti visus laidus. čia ->> http://www.geeetech.com/wiki/index.php/Building_Instructions_of_Geeetech_Prusa_I3_X
Nuoroda kaip surinkti patį 3D tik senesnė versijai, bet ten taip pat rasite kai sujungti laidus.

Pasikrapštęs dar nepilną valandėlę sudėliojau laidukus į savo vietas ir štai

Labai svarbu kad laidai neužstotų aušintuvo ir aušintuvas laisvai galėtų aušinti kontrolerį.

Toliau surenkam plastiko gijos laikiklį po tokio darbo tai galite atlikti be instrukcijos :slight_smile:

Rekomenduoju dar karta vizualiai pasitikrinti ar nekabo koks neprijungtas laidas, art tikrai visi laidai savo vietose ir jungiam maitinimą.

Taigi visam šitam reikalui sugaišau nei daug nei mažai apie 8 valandas (į šį laiką įskaičiuota pietų pertruką)

Laukite tesinio … :slight_smile:

Pasidaryk Pats 3D spausdintuvą per No Trolls Allowed Camp’ą

Cool. Laukiame tęsinio :)).

Laukiu ir aš siuntinuko. @poviliukas20 užkrėtė geetech manija :slight_smile: