Mini kompiuteris DIY korpuse Louqe Ghost S1

Mini kompiuteris DIY korpuse Louqe Ghost S1

Senukas, nuolatinis palydovas Lenovo Carbon X1 (4th Generation) su darbo užduotimis nebesusitvarko, todėl pradėjau ieškoti kito/papildomo įrankio.

Lenovo Extreme su OLED ekranu ir galingesniu GPU atrodo puikiai, bet kaina neadekvati nors tu ką. Net peržiūrėjus daug youtube reviews savęs neįtikinau.

Nusprendžiau komplektuoti Small Form Factor PC - SFFPC

Korpusas - Louqe Ghost S1

_local_image_img_louque-random

Pradėjus domėtis SFFPC korpusais užkliuvo Švedų startuolis Louqe Ghost S1. Iš aliuminio bloko išfrezuotos 5 litrų talpos korpuso dalys pasirodė solidžiai. Youtube apžvalgos sužavėjo. Nors kaina, palyginti su įprastais PC korpusais, nemaža, norėjau tiesiog nupirkti bet niekas iš pardavėjų į LT nesiuntė...

Proga naujam DIY projektui!

Gamyba

main--1-

Louqe Ghost S1 3D modelis stl formate viešai prieinamas https://www.thingiverse.com/thing:3372586 . Iš čia paėmiau ir iš turimo PLA atspausdinau priekio, galo ir HDD laikiklio detales. Centrinį "stuburą" ir dugną išpjoviau iš aliuminio kompozito CNC 6040 staklėmis.

_local_image_img_louqe-cnc-bottom

Atsirado klonas, pritaikytas 3D spausdinimui https://www.thingiverse.com/thing:4281107 . Kadangi klonas didesnis už originalą, o mano tikslas daryti minimalų - iš čia pasiskolinau tik PSU laikiklio modelį.

Parinkti PC komponentai

GPU

Montuojant nuėmiau GPU apsauginį rėmą, nes klivo į PC korpusą. Ateityje reikės perdaryti korpusą taip, kad GPU tilptų su apsauginiu rėmu, nes tada gražiai šviečia :) .. ir gal apsaugo propelerius.

Sujungti GPU su MB reikalingas spec kabelis. Lietuvoje nepavyko rasti, teko pirkti brangiai (kai nori greit gauti kaina išauga, bet atvyksta per dvi dienas) iš Amazon.

MB

Ieškojau MiniITX formato plokštės su WiFi, BT, M.2. Z390 viskas sudėta.

PSU

Ieškojau platinum serijos, bet LT pavyko rasti tik šitą modelį. Nebuvo iš ko rinktis.

Rezultatas

Buvo gera proga išbandyti modifikuotas CNC stakles, susipažinti su naujausia Blender 3D versija "paimant" dalis iš stl failų ir pritaikant jas 3D spausdinimui bei CNC frezavimui.

Numatomos modifikacijos

Dabar imdamas į rankas ir keldamas nesijaučiu saugiai. Reikės būtinai modifikuoti ir perspausdinti iš PETG plastiko priekio ir galo detales. Sumodeliuoti papildomus fiksatorius GPU plokštei.

Dažnam transportavimui reikės rankenos.

Aliexpress užsakiau įjungimo myktuką (užsakiau kelis, nes ali visada magiškai priverčia užsakyti daugiau negu reikia)

Reikės sugalvoti kaip gražiai išvesti maitinimo lizdą.

Nuorodos