Tai civilizuota vieta viešai diskusijai

Prašome šiame forume laikytis visuotinai priimtinų pagarbaus elgesio viešoje erdvėje normų. Čia susirenka bendraminčiai pasidalinti žiniomis, nuomonėmis ir interesais. Todėl kviečiame kurti malonią, geranorišką ir švarią virtualaus bendravimo aplinką.

Čia aptariami klausimai yra svarbūs tiems, kas juos iškėlė, todėl tikimės, kad dalyvausite diskusijoje norėdami prisidėti prie klausimo aptarimo ar problemos sprendimo.

Būkite malonūs, net jei nesutinkate

Būkite pagarbūs temų ir jomis diskutuojančių žmonių atžvilgiu, net jei nesutinkate su tuo, kas sakoma. Galite atsakyti nesutikdami su kito nuomone, tačiau prisiminkite, kad kritikuoti galima idėjas, o ne žmones.

Prašome vengti:

 • Pravardžiavimo.
 • Reagavimo į emocijas, o ne į turinį.
 • Neapgalvotų prieštaravimų.

Vietoje to, prašome pasitelkti argumentus ir kontrargumentus, kurie skatintų konstruktyvią diskusiją.

Jūsų įrašai kuria bendrą pokalbių toną, todėl kviečiame prisidėti prie benrdos bendravimo kultūros kėlimo, kad šis forumas būtų įdomių ir įtraukiančių diskusijų vieta. Palikite šią vietą geresne, nei radote.

Jei matote problemą – pažymėkite vėliavėle

Moderatoriai turi specialių teisių, jie yra atsakingi už šį forumą. Bet taip pat atsakingi esate ir jūs.

Su jūsų pagalba, moderatoriai gali būti bendruomenės pagalbininkai, o ne tik prižiūrėtojai. Pastebėję blogą elgesį, nepulkite atrašinėti – tai tik paskatina blogai elgtis, eikvoja jūsų energiją ir laiką. Tiesiog pažymėkite blogą įrašą vėliavėle. Jei įrašas surinks pakankamai vėliavėlių, bus imtasi veiksmų automatiškai arba su moderatoriaus įsikišimu.

Moderatoriai neperžiūri naujų pranešimų ir neprisiima jokios atsakomybės už bet kokio turinio platinimą forume. Tačiau, siekiant išlaikyti mūsų bendruomenę, moderatoriai pasilieka teisę pašalinti bet kokį turinį ir vartotoją bet kuriuo metu.

Visada elkitės civilizuotai

Niekas taip nekenkia pokalbiui kaip primityvumas.
Todėl elkitės civilizuotai – nerašykite nieko, ką protingas žmogus suprastų kaip įžeidimą, užgaulumą ar neapykantą:

 • Negalima skelbti nepadoraus ar seksualinio pobūdžio įrašų.
 • Negalima priekabiauti ir skaudinti kitų forumo dalyvių.
 • Neapsimeskite tuo, kuo nesate, tačiau saugokite savo asmeninę informaciją. Tai vieša vieta, todėl apgalvokite ar jūsų įrašai, nuorodos ar nuotraukos nepakenks jūsų šeimai ir draugams.
 • Gerbkite mūsų forumą - neplatinkite SPAM‘o (Short Pointless Annoying Messages) ir kitaip jam nekenkite.

Tai nėra galutiniai elgesio apibrėžimai - prašome vengti bet kokių panašaus pobūdžio įrašų. Jei abejojate dėl savo įrašo, paklauskite savęs, ar norėtumėte, kad jūsų įrašas būtų patalpintas populiariausio dienraščio pirmajame puslapyje?

Palaikykite tvarką

Turbūt esate girdėję patarimą, kad jei daiktus visada padėsite į jų vietas, daug mažiau laiko reikės skirti tvarkymui. Taigi:

 • Temas kurkite joms skirtose kategorijose.
 • Nerašykite to paties įrašo keliose temose.
 • Venkite nereikšmingų, nieko nesakančių įrašų.
 • Nenukreipkite temos kita linkme. Jei norite susieti temą su kita tema, naudokite funkciją Reply as a Linked Topic.
 • Nepasirašinėkite po savo įrašais – prie kiekvieno įrašo automatiškai yra rodoma jūsų profilio informacija.
 • Užuot rašydami „sutinku“, „pritariu“ ar pan. Paspauskite like mygtuką tam įrašui, kuriam pritariate.

Geriausias būdas prisidėti prie diskusijos - surasti temą, kurioje ta diskusija jau vyksta. Prašome skirti laiko ir peržiūrėti esamas temas, prieš sukuriant naują - taip turėsite daugiau galimybių sutikti galinčių padėti bendraminčių ir pasidalinti savo interesais.

Dalinkitės tik tuo, kas priklauso jums

Jūs negalite platinti jokio turinio, kuris priklauso kažkam kitam, be autoriaus leidimo. Negalima vogti kitų intelektinės nuosavybės (programinės įrangos, vaizdo, garso, paveikslėlių ir pan.) ar kitaip pažeisti autorių teises, saugomas įstatymų.

Jūs esate varomoji jėga

Šis forumas yra prižiūrimas draugiškų administratorių ir jūsų pačių - visos bendruomenės . Jei turite klausimų ar pasiūlymų forumo tobulinimui, sukurkite temą kategorijoje Atsiliepimai ir padiskutuokime! ! Jei susidūrėte su kritine ar labai skubia problema, kuri negali būti tvarkoma temos arba vėliavėlės pagalba, susisiekite su administratoriais tiesiogiai.